پایگاه جامع اطلاع رسانی پزشکی ایران سلامت

پوست‌هاي خشك مستعد چروك خوردگي زودرس هستند
مولف : ----
منبع : ----
نام ناظر : ----
1386/10/07
ارسال اين صفحه به دوستان      صفحه چاپي

يك متخصص پوست و مو اعلام كرد: پوست‌هاي خشك مستعد چروك‌خوردگي زودرس هستند.

 

دكتر مهين عابدين‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار «بهداشت و درمان»‌ خبرگزاري دانشجويان ايران اظهارداشت: پوست سد دفاعي طبيعي بدن در برابر آسيب‌ها و صدمات محيطي است و رعايت نكات بهداشتي و حفظ سلامت پوست، علاوه بر كمك به تداوم اين نقش، در تامين زيبايي ظاهري فرد نيز مؤثرست.

 

وي تصريح كرد: خشكي پوست كه به دنبال روند پيري تشديد مي‌شود، از جمله عواملي است كه باعث چروك و آسيب‌ديدگي پوست مي‌شود.

 

دكتر عابدين‌پور با اشاره به ارتباط بين پيري و خشكي پوست اظهار داشت: با افزايش سن، پوست دچار دگرگوني‌هاي زيادي مي‌شود و رشته‌هاي كلاژن والاستين لايه مياني پوست تخريب و ضخامت آنها كاهش و پوست پير مي‌شود.

 

وي افزود: پيري پوست به معناي از دست رفتن خاصيت كششي و ارتجاع است كه به دنبال اين وضعيت پوست ظاهري سست و چروكيده پيدا مي‌كند.


 

اين متخصص پوست در خصوص مراقبت از پوست خشك گفت: كساني كه پوست خشك دارند بايد از شست‌وشوي مكرر صورت با صابون بويژه صابونهاي قليايي خودداري كنند و آب مصرفي ولرم باشد و استحمام بصورت دوش و كوتاه مدت انجام شود و از كشيدن ليف و كيسه خودداري كنند.

 

وي خاطرنشان كرد: مطالعات زيادي ارزش استفاده از تركيبات موضعي و ماليدني مشتق از ويتامين A و اسيدهاي ميوه‌اي موسوم به AHA را در پيشگيري و درمان تغييرات ناشي از افزايش سن و عوامل آسيب رسان محيطي نظير آفتاب و غيره ثابت كرده‌اند و استفاده از اين تركيبات بايد براساس نوع پوست و زير نظر متخصص صورت گيرد.
...

 آگهي

.....

ارسال اين صفحه به دوستان      صفحه چاپي