پایگاه جامع اطلاع رسانی پزشکی ایران سلامت
بخش های عمومی

 آگهي
-->

  صفحه نخست | انجمن هاي بحث و گفتگو | تلكس خبري | مقالات | اطلاعات دارويي

  ارتباط با ما | راهنما | وبلاگ مديريت | درباره مدير سايت

     
 

پايگاه های سلامت

 سلامت قلب و عروق
 روانشناسی و سلامت روان
 فشارخون بالا
 دیابت
 بیماریهای دستگاه گوارش
 التهاب مفصل
 سلامت استخوان
 کمردرد
 چربی بالای خون
 آسم و آلرژی
 سرطان پستان
 بارداری و تنظیم خانواده
 ناتوانی جنسی
 تشنج و صرع
 چاقی لاغری
 تغذیه سالم
 طب ورزشی
 سرطان
 پوست و زیبائی
 اعتیاد-دخانیات-الکل
 حاملگی های ناموفق- ناباروری
 سلامت جنسی
 سلامت زنان
 کودکان- والدین
 سلامت مردان
 درمانگاه
 طب مکمل
 
 آگهي
کم کردن وزن- نقش مواد طبیعی و گیاهان داروئی
مولف : ----
منبع : ----
نام ناظر : ----
1385/12/18
ارسال اين صفحه به دوستان      صفحه چاپي


گياهخواري، راهي براي كم كردن چربي هاي اضافي

 

جام جم آنلاين: دانشمندان مي گويند اگر دوست داريد وزن مناسب داشته باشيد، غذاي بدون گوشت مصرف كنيد. به نوشته عرب آنلاين، آن ها با بررسي 22 هزار نفر طي پنج سال دريافتند كساني كه گياهخوارند، چند كيلو از گوشتخوارها، لاغرترند. براساس اين تحقيق، گوشتخوارها با تغيير رژيم غذايي خود و رو آوردن به گياهخواري، به تدريج وزن كم مي كنند.تيم كي، استاد دانشگاه گفت: تحقيقات نشان داد شايعات درباره تاثير رژيم غذايي پروتئني براي داشتن وزن مناسب كافي نيست. 
 

نتايج تحقيقات نشان داد:
گياه‌خواري مؤثرترين روش براي كاهش وزن است


 

طبق آخرين پژوهش‌هاي منتشر شده در آخرين چاپ مجله بازنگري‌هاي تغذيه، رژيم غذايي گياه‌خواري، موثرترين روش براي كاهش دايمي وزن است. به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) محققان مي‌گويند كه افراد مبتلا به اضافه وزن مي‌توانند در هفته يك پوند وزن كم كنند و نتايج آن نيز به ورزش كردن يا به حساب آوردن مقدار كالري مصرف شده بستگي ندارد. اين بازنگري كه بر اساس اطلاعات جمع آوري شده از 87 مطالعه قبلي صورت گرفته، خاطرنشان مي‌كند كه افراد گياه‌خوار به طور كلي لاغرتر از افراد گوشتخوار هستند و به مراتب بسيار كمتر مشكلاتي چون بيماري‌هاي قلبي، ديابت،‌ فشار خون بالا و ساير شرايط تهديد كننده سلامتي در ارتباط با چاقي را تجربه مي‌كنند.
در افراد گياه‌خوار درصد چاقي بين صفر تا 6 درصد است. هم چنين به نظر مي‌رسد كه مزاياي گياه‌خواري براي هم افراد قابل دسترسي است،‌ چرا كه طبق بررسي‌ها وزن هر دو گروه زنان و مردان گياه‌خوار بين 3 تا 20 درصد كمتر از گوشتخواران است. اين تحقيقات نشان مي‌دهد كه افراد مي‌توانند از مصرف مقادير نامحدود مواد غذايي حاوي فيبر زياد مانند ميوه‌ها، سبزيجات و حبوبات براي بدست آوردن و حفظ وزن سالم بدن بدون احساس گرسنگي لذت ببرند.

 

 


دانشمندان در خصوص مصرف خودسرانه تركيبات گياهي براي كاهش وزن‌هشداردادند

 

دانشمندان در خصوص مصرف خودسرانه تركيبات گياهي و ساير مكمل‌ها به منظور كاهش وزن هشدار مي‌دهند. به گزارش پايگاه اينترنتي مجله پزشكي امروز، پژوهشگران آمريكايي به تازگي اعلام كردند مصرف مكمل‌هاي گياهي حاوي تركيب "افدرا" به منظور كاهش وزن مي‌تواند براي سلامت قلب و عروق افراد بسيار خطر ساز باشد.

نتايج مطالعات اخير پژوهشگران دانشگاه "كانكتيكات" درباره ‪ ۱۵۵‬فرد كه براي كم كردن وزن خود از مكمل‌هاي گياهي حاوي افدرا استفاده مي‌كردند حاكي از آن است كه مصرف خودسرانه اين گونه مكمل‌ها با افزايش ميزان فشار خون و ايجاد بي‌نظمي در ضربان قلب افراد مي‌تواند براي سلامت آنها خطرساز باشد و حتي به مرگ آنها منجر شود.

اين مطالعه در نشست سالانه انجمن قلب آمريكا ارائه شد

 


محققان تاكيد كردند:
مصرف ميوه و فيبر خوراكي بهترين راه مقابله با چاقي و اضافه وزن

 

محققان با مطالعه بر روي رژيم‌هاي غذايي 52 فرد بزرگسال با وزن طبيعي و نيز 52 نفر ديگر مبتلا به اضافه وزن و يا چاقي دريافتند افرادي كه وزن طبيعي دارند در طول روز بيشتر گروه ديگر فيبر خوراكي و ميوه مصرف مي‌كنند. به گزارش سرويس «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران، اين مطالعات نشان مي‌دهد كه تركيبات موجود در يك رژيم غذايي بويژه در رژيم‌هايي كه ميزان مصرف ميوه و فيبرهاي خوراكي كم است، احتمال ابتلا به چاقي و اضافه وزن به مراتب بيشتر است. نتايج اين پژوهش در مجله انجمن رژيم‌غذايي آمريكا منتشر شده است.

در اين پژوهش متخصصان دانشگاه كاليفرنياي جنوبي در لوس‌آنجلس پرسشنامه‌هايي را تهيه كرده و در اختيار افرادي در گروه سني و قد يكسان قرار دادند. متخصصان با بررسي پاسخ پرسشنامه‌ها دريافتند كه تفاوت‌هاي بسياري بين عادات رژيم غذايي دو گروه قرار دارد. براي مثال افراد مبتلا به چاقي و اضافه وزن مقادير بيشتري چربي، اسيدهاي چرب اشباع شده و نيز كلسترول مصرف مي‌كردند و به نسبت ميزان مصرف كربوهيدراتها بويژه فيبر خوراكي و كربوهيدراتهاي تركيبي آنها كمتر از افراد با وزن طبيعي بود. اين محققان خاطر نشان كردند كه تركيبات موجود در رژيم غذايي مي‌تواند نقش حياتي در پيشبرد چاقي يا جلوگيري از آن ايفا كند. بر اساس اين مطالعات افرادي كه وزن طبيعي دارند به طور متوسط 33 درصد بيشتر فيبر خوراكي و نيز 43 درصد بيشتر كربوهيدراتهاي تركيبي در طول روز مصرف مي‌كنند.

 آگهي

اين محققان در گزارش خود از اين تحقيقات يادآور شدند كه اين در حالي است كه هنوز عموم مردم به اشتباه به دنبال ارائه راهكارهاي تازه‌اي براي كاهش وزن هستند كه به آنها تاكيد كند كمتر كربوهيدرات مصرف كرده و در ازاي آن بيشتر چربي و پروتئين بخورند.

 

 

 


محققان راز كاهش وزن را در مصرف بيشتر ميوه و الياف غذايي مي‌دانند

 

تحقيقات نشان مي‌دهد افرادي كه وزن طبيعي دارند روزانه بيشتر از افراد چاق و داراي اضافه وزن، ميوه و الياف غذايي مصرف مي‌كنند. به گزارش خبرگزاري رويترزهلث از نيويورك، محققان با بررسي تغذيه ‪۵۲‬ بزرگسال با وزن طبيعي و ‪ ۵۲‬بزرگسال چاق يا داراي اضافه وزن دريافتند مصرف كم ميوه و الياف غذايي در بروز چاقي نقش دارد.

دكتر جيمي ديويس از دانشگاه كاليفرنياي جنوبي در لس آنجلس و همكارانش مقدار مصرف ‪ ۶۰‬قلم ماده غذايي و فعاليت بدني و درصد چربي بدن دو گروه را كه همگي قد و سن مشابه داشتند بررسي كردند. محققان تفاوتهاي روشني را در عادات غذايي دو گروه يافتند. افراد چاق و داراي اضافه وزن چربي ، كلسترول، و چربي اشباع شده بيشتر و كربوهيدرات، به ويژه الياف غذايي و كربوهيدرات‌هاي مركب كمتر مصرف مي‌كردند. تفاوتهاي تغذيه‌اي دو گروه در پيشگيري يا بروز چاقي نقش مهمي دارد. بزرگسالاني كه وزن طبيعي داشتند در مقايسه با همتايان چاق و داراي اضافه وزن خود روزانه ‪ ۳۳‬درصد بيشتر الياف غذايي و ‪ ۴۳‬درصد بيشتر كربوهيدرات مركب مصرف مي‌كردند. مصرف كربوهيدرات و الياف غذايي ارتباط معكوسي با وزن بدن و به ويژه درصد چربي بدن دارد. اين درحالي است كه بزرگسالان چاق و داراي اضافه وزن در مقايسه با بزرگسالان با وزن طبيعي يك نوبت در روز كمتر ميوه مي‌خوردند. الياف غذايي از طريق سازوكارهاي مختلفي خطر چاقي و اضافه وزن را كاهش مي‌دهند. الياف غذايي گوارش را كند و احساس سيري را طولاني مي‌كنند و غذاهاي پرالياف معمولا كالري و چربي كمتري دارند. مردم هنوز جلب روشهاي معروف كاهش وزن مي‌شوند كه به كاهش
مصرف كربوهيدرات‌ها و افزايش پروتيين و چربي تاكيد دارد.
هرچند شواهد نشان مي‌دهد رژيم غذايي پر پروتيين و كم كربوهيدرات در كوتاه مدت وزن را به ميزان زيادي كاهش مي‌دهد، اما تاكنون هيچ تحقيق درازمدتي تاثير اين نوع رژيم‌هاي غذايي را بررسي نكرده است.

كاهش وزن فرمول جادويي ندارد. الياف غذايي، كربوهيدرات‌هاي مركب و ميوه‌ها با ذخيره كمتر چربي در بدن بزرگسالان ارتباط دارد به همين خاطر مصرف بيشتر اين مواد بايد مورد توجه قرار گيرد. نتايج اين تحقيق در شماره ماه ژوئن مجله انجمن تغذيه آمريكا ‪ American Dietetic Association‬منتشر شده است.


 

 

براي كاهش وزن هلو ميل كنيد

 

هلو داراي ويتامين آ، املاح گوناگون و چند آنزيم مفيد است. به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) - منطقه خوزستان - تولد اوليه هلو در ايران بوده است و به علت لذيذ و آبدار بودن از ايران به بيشتر نقاط جهان برده شده است. هلو با هر معده‌اي سازگار و زود هضم است و از معده و روده‌ها سريع عبور مي‌كند. هلو از ميوه‌هاي خنك و مرطوب كننده بوده، سودا را درمان مي‌كند، تشنگي و بوي بد دهان را از بين مي‌برد. آب هلو را با شكر صبح ناشتا ميل كنيد كه جهت از بين بردن صفرا و مرتب شدن غدد داخلي مفيد است. گل و برگ هلو ملين بوده و ادارا را زياد مي‌كند، جوشانده گل هلو پوست بدن را نرم و بوي بد آنرا از بين مي‌برد. زنان باردار اگر مي‌خواهند بچه زيبايي داشته باشند بايد هلو ميل كنند، اما خوردن شكوفه آن براي خانمهاي باردار مفيد نيست. بهترين ماسك زيبايي را مي‌توانيد با هلو تهيه كنيد، براي طراوت و جوان كردن پوست، هلو را له كنيد و روي پوست به مدت 20 دقيقه قرار دهيد و پس از آن صورت را با آب معدني بشوئيد. خوردن هلو سموم را از بدن رفع مي‌كند. براي وزن كم كردن هلو بهتر است، هلو بخوريد...
 
.

ارسال اين صفحه به دوستان      صفحه چاپي
 

 اخبار پزشکی عمومی
   افزودنی های موجود در غذاهای آماده ، ناراحتی معده را به دنبال دارند
   كودكان باهوش‌تر در آينده گياهخوار مي شوند
   مصرف زرشک براي کبد مفيد است
   زياده‌روي در خوردن شكلات ممنوع
   دانه «خار مريم» در پيشگيري از افسردگي پيشگيري موثر است
   نقش پر اهمیت برنج در سلامت قلب و جلوگیری از حمله های قلبی
   عصاره موسير داراي اثرات ضد قارچي است
   هشدار درباره زیتون سیاه
   مصرف سیر کهنه می تواند به کاهش فشار خون بالا کمک کند
   مصرف چاي بعد از 50 سالگي خطر آرتروز در زنان را افزايش مي‌دهد
   خبرهای بيشتر

اعلانات مدير سايت

 
 آگهي

 
اخبار کوتاه
 
ارسال مقالات
ايران سلامت را صفحه خانگي خود کنيد
ایران سلامت را جز علايق خود بدانيد
تبليغات در سايت
خدمات وب در ايران سلامت

  صفحه نخست | انجمن هاي بحث و گفتگو | تلكس خبري | مقالات | اطلاعات دارويي

  ارتباط با ما | راهنما | وبلاگ مديريت | درباره مدير سايت

Copyright 1383-4 iransalamat.com , All rights reserved
استفاده از مطالب ، فقط با ذکر کامل منبع سايت مجاز مي باشد.
هرگونه تقليد و برداشت از طرح و قالب اين سايت ممنوع است و پيگرد قانونی دارد
 آگهي