پایگاه جامع اطلاع رسانی پزشکی ایران سلامت
بخش های عمومی

 آگهي
-->

  صفحه نخست | انجمن هاي بحث و گفتگو | تلكس خبري | مقالات | اطلاعات دارويي

  ارتباط با ما | راهنما | وبلاگ مديريت | درباره مدير سايت

     
 

پايگاه های سلامت

 سلامت قلب و عروق
 روانشناسی و سلامت روان
 فشارخون بالا
 دیابت
 بیماریهای دستگاه گوارش
 التهاب مفصل
 سلامت استخوان
 کمردرد
 چربی بالای خون
 آسم و آلرژی
 سرطان پستان
 بارداری و تنظیم خانواده
 ناتوانی جنسی
 تشنج و صرع
 چاقی لاغری
 تغذیه سالم
 طب ورزشی
 سرطان
 پوست و زیبائی
 اعتیاد-دخانیات-الکل
 حاملگی های ناموفق- ناباروری
 سلامت جنسی
 سلامت زنان
 کودکان- والدین
 سلامت مردان
 درمانگاه
 طب مکمل
 
 آگهي
جین سینگ کره ای و بیماریها
مولف : ----
منبع : ----
نام ناظر : ----
1387/06/01
ارسال اين صفحه به دوستان      صفحه چاپي

عوارض قلبی ـ عروقی:

در استرالیا، یك مرد ۳۹ ساله، بعد از خوردن چندین نوع مختلف از محصولات ناشناخته جین سینگ به مدت تقریباً ۳ سال، به عوارضی مانند: فشارخون بالا، گیجی و عدم تمركز ذهنی مبتلا شده بود. بعد از قطع خوردن جین سینگ فشارخون، طی ۵ روز، به وضعیت عادی بازگشت نمود و علائم دیگر نیز ناپدید شد.در یك نامه‌ای خطاب به نشریه «دانشمندان نوین»، Bruner اظهار داشت كه خود وی، بعد از خوردن یك فرآورده نامشخص جین سینگ، عوارضی مانند بالا رفتن ناگهانی و شدید فشارخون و سردردهای توأم با فشار را تجربه كرده بود.بروز عارضه افزایش فشارخون بعد از خوردن P.ginseng، دقیقاً عكس نتایج حاصل از مطالعات بالینی مندرج در این مبحث است، به طوری كه اثراتی كاملاً مخالف آنچه بیان شد، ظاهر گردیده است.

تجارب به دست آمده از طریق پرستاران ژاپنی كه با بیش از صد بیماری كه دوز ۵ـ۳ گرم در روز P.ginseng را به مدت ۵ـ۳ سال مصرف می‌نمودند در تضاد با اثر افزایش‌دهنده فشار خون P.ginseng است.● عوارض پوستی:۲ نفر از داوطلبین شركت‌كننده در طرح تحقیقاتی بر روی P.ginseng در استرالیا، به بثورات پوستی مبتلا شدند. آنها هر روز ۲ كپسول ۵۰۰ میلی‌گرم از جین سینگ كره‌ای (احتمالاً) را مصرف می‌نمودند مشخص نشده است كه آیا كپسول‌ها حاوی پودر ریشه بودند یا یك عصاره مخصوص.● عوارض غدد درون‌ریز:▪ درد پستان و افزایش نیروی جنسی:دریك خانم انگلیسی ۷۰ ساله، بعد از خوردن پودر جین سینگ به طور مرتب و به مدت ۲۱ روز علائمی از درد پستان ظاهر گردید بعد از قطع مصرف جین سینگ، علائم نیز ناپدید گردید. در ۲ آزمایش دیگر، با دوز مشابه، همان اثرات مجدداً ظاهر گردید. درمورد عوارض مشابهی در ۵ خانم ۴۰ـ۲۵ ساله در اثر مصرف جین سینگ گزارش داد.در تمامی آنها عوارضی در پستان ظاهر شده و افزایش «واكنش‌های جنسی» نیز مشاهده گردید.

در هر دو گزارش مذكور، اطلاعات دقیق داده نشده است، بنابراین نمی‌توان به طور صحیح در این مورد قضاوت كرد كه آیا اثرات مشاهده شده حقیقتاً مربوط به تجویز P.ginseng بوده است.● اثرات استروژنیك:در ۳ مورد گزارش به دست آمده از فنلاند و آمریكا یك اثر شبه استروژن در ۳ زن یائسه بعد از مصرف جین سینگ مشاهده شده است.در فنلاند، در نمونه واژن یك خانم ۶۲ ساله، كه مقادیر نامشخصی از قرص‌های ناشناخته جین سینگ «رومانیایی» را در یك دوره ۲ هفته‌ای خورده بود، اثرات استروژنیك مشاهده شده بود. غلظت‌های سرمی استرون، استرادیول و استریول تحت تأثیر قرار نگرفته بود.

 آگهي

اپیتلیوم واژن و گردن رحم ظاهراً طبیعی بوده و هیچ‌گونه تغییرات آتروفیك مشاهده نگردید. تجزیه قرص‌های مذكور ثابت نمود كه حاوی هیچ نوع هورمون استروژنی نیستند. از طرف دیگر، مشخص شده است كه عصاره متانولی تهیه شده از قرص‌ها، به نحو مؤثری، با ۱۷ ـ استرادیول (نوع آن مشخص نشده است) و محل‌های اتصال R۵۰۲۰ موجود در عضله صاف رحم انسان رقابت می‌كند. با استفاده از همان ابزار و شرایط آزمایشگاهی محقق اخیر نتوانست تمایل عصاره متانولی P.ginseng را به گیرنده استروژن نشان دهد. این اختلاف، توسط Pearce و همكارانش توضیح داده شد. آنها با جداسازی ردیاب‌های متصل و آزاد توسط زغال فعال، متوجه شدند كه وجود عصاره جین سینگ مورد تردید می‌باشد به دلیل اینكه گونه‌های گیاهی با نام «جینگ سینگ رومانیاییظ وجود ندارد. دلیل دیگر برای توضیح نتایج حاصل از گزارش فنلاندی، احتمالاً این مطلب می‌باشد كه، قرص‌های جین سینگ «رومانیایی» حاوی Panax ginseng نبوده بلكه دارای Eleutherococcus senticosus (یا جین سینگ سیبریایی) می‌باشد كه در اروپای شرقی به عنوان جایگزین P.ginseng مصرف می‌شود. تمایل عصاره این گیاه به گیرنده‌های استروژن مشخص شده است.

در گزارش نخست به دست آمده از آمریكا، یك خانم ۷۲ ساله بعد از خوردن قرص داروی پیری، فرآورده‌ای از جین سینگ سوئیسی، حاوی عصاره اتانلی P.ginseng (دوز: ۱ قرص در روز) و چندین نوع ویتامین و مواد معدنی، به خونریزی واژن مبتلا شد. از طرف دیگر، ۲ آزمایش بالینی كنترل شده در سوئیس نتوانست تأثیری از همان عصاره استاندارد شده جین سینگ را بر میزان هورمون‌های جنسی زنانه و مردانه، (استرادیول، FSH , LH و تستوسترون)، بعد از ۱۲ هفته درمان اثبات نماید. اثرات منفی مشابهی توسط Fulder و همكارانش گزارش شده است. در گزارش دوم به دست آمده از آمریكا، یك خانم ۴۴ ساله، به طور مكرر، كرم صورت جین سینگ را كه از شانگ‌های چین وارد می‌شد استفاده كرده بود.

واكنش وی به كرم مذكور، كاهش میزان هورمون محرك فولیكول و خونریزی غیرطبیعی رحم درموقع استفاده از كرم بوده است. نمونه بیوپسی اندومتر نشان دهنده تكثیر بدون نظم سلول‌ها بود. بعد از قطع مصرف كرم صورت، سطح FSH به وضع طبیعی بازگشت نموده و دوره‌‌های خونریزی تكرار نشد.● اثرات بر عملكرد قشر غده فوق كلیوی:ترشح هورمون كورتیكو استروئید، در حیوانات آزمایشگاهی، بعد از تجویز مقادیر بالای ساپونین‌های خالص شده جین سینگ، افزایش می‌یابد. در طی یك آزمایش كنترل شده بر روی تعدادی انسان داوطلب، مشخص شده است كه تجویز پودر جین سینگ قرمز به طور خوراكی، با دوز ۵/۷ گرم در روز و به مدت ۱۰ روز، كاهش تعداد ائوزینوفیل‌ها با واسطه تحریكی ACTH را افزایش می‌دهد. این فرضیه، نشان دهندهٔ تأثیر جین سینگ بر سیستم هیپوفیز ـ قشر غده فوق كلیه می‌باشد. در تحقیق كنترل شده دیگری بر روی چند داوطلب جوان، بعد از خوردن عصاره استاندارد جین سینگ حاوی ۴% یا ۷% جین سینوزیدها، هیچ تأثیری بر روی میزان كورتیزول مشاهده نگردید. (دوز مذكور معادل حدود ۲ـ۱ گرم پودر ریشه جین سینگ سفید می‌باشد).                                                                                                       موسسه اطلاع‌رسانی طعام اسرار            


.

ارسال اين صفحه به دوستان      صفحه چاپي
 

 اخبار پزشکی عمومی
   افزودنی های موجود در غذاهای آماده ، ناراحتی معده را به دنبال دارند
   كودكان باهوش‌تر در آينده گياهخوار مي شوند
   مصرف زرشک براي کبد مفيد است
   زياده‌روي در خوردن شكلات ممنوع
   دانه «خار مريم» در پيشگيري از افسردگي پيشگيري موثر است
   نقش پر اهمیت برنج در سلامت قلب و جلوگیری از حمله های قلبی
   عصاره موسير داراي اثرات ضد قارچي است
   هشدار درباره زیتون سیاه
   مصرف سیر کهنه می تواند به کاهش فشار خون بالا کمک کند
   مصرف چاي بعد از 50 سالگي خطر آرتروز در زنان را افزايش مي‌دهد
   خبرهای بيشتر

اعلانات مدير سايت

 
 آگهي

 
اخبار کوتاه
 
ارسال مقالات
ايران سلامت را صفحه خانگي خود کنيد
ایران سلامت را جز علايق خود بدانيد
تبليغات در سايت
خدمات وب در ايران سلامت

  صفحه نخست | انجمن هاي بحث و گفتگو | تلكس خبري | مقالات | اطلاعات دارويي

  ارتباط با ما | راهنما | وبلاگ مديريت | درباره مدير سايت

Copyright 1383-4 iransalamat.com , All rights reserved
استفاده از مطالب ، فقط با ذکر کامل منبع سايت مجاز مي باشد.
هرگونه تقليد و برداشت از طرح و قالب اين سايت ممنوع است و پيگرد قانونی دارد
 آگهي