پایگاه جامع اطلاع رسانی پزشکی ایران سلامت
بخش های عمومی

 آگهي
-->

  صفحه نخست | انجمن هاي بحث و گفتگو | تلكس خبري | مقالات | اطلاعات دارويي

  ارتباط با ما | راهنما | وبلاگ مديريت | درباره مدير سايت

     
 

پايگاه های سلامت

 سلامت قلب و عروق
 روانشناسی و سلامت روان
 فشارخون بالا
 دیابت
 بیماریهای دستگاه گوارش
 التهاب مفصل
 سلامت استخوان
 کمردرد
 چربی بالای خون
 آسم و آلرژی
 سرطان پستان
 بارداری و تنظیم خانواده
 ناتوانی جنسی
 تشنج و صرع
 چاقی لاغری
 تغذیه سالم
 طب ورزشی
 سرطان
 پوست و زیبائی
 اعتیاد-دخانیات-الکل
 حاملگی های ناموفق- ناباروری
 سلامت جنسی
 سلامت زنان
 کودکان- والدین
 سلامت مردان
 درمانگاه
 طب مکمل
 
 آگهي
زعفران؛ طلاي سرخ
مولف : ----
منبع : ----
نام ناظر : ----
1387/03/07
ارسال اين صفحه به دوستان      صفحه چاپي

همچنين عصاره آن به صورت محصولي به نام "Bitters Swedish" توسط كارخانجات مختلف تهيه و براي مصارف دارويي مختلف عرضه مي شود. بر حسب آزمايشهايي كه در اروپا انجام شده است، زعفران خاصيت كاهش چربي و كلسترول خون و افزايش نفوذ اكسيژن در پلاسما را در موش آزمايشگاهي از خود نشان داده است.
در طب عوام نقاط مختلف جهان، زعفران به عنوان آرام بخش، ضداسپاسم، اشتهاآور و مقوي معده استفاده مي شود. در كشور آلمان زعفران به عنوان آرام بخش، درمان درد معده و شكم و آسم مصرف مي شود. زعفران به دليل رنگ شادي كه دارد در غذاها باعث نشاط انسان مي شود.


 

 

 

خواص دارويي
برا ي زعفران از قديم برخي خواص درماني قايل بوده اند كه از آن جمله به عنوان آرام بخش، خلط آور، نشاط آور، تحريك كننده معده، محرك قوه باء، برطرف كننده اسپاسم و ... شناخته شده است.

 

همچنين از زعفران براي درمان اسهال خوني، سرخك، تب، يرقان، بزرگ شدن كبد، بزرگ شدن طحال، عفونت مجاري ادراري، وبا، ديابت و درمان بيماريهاي پوستي استفاده مي شده است. در كدكس دارويي انگلستان استفاده از آن به صورت شربت زعفران، گليسرين زعفران و تنتور زعفران ذكر شده است.

 

زعفران علاوه بر مصارف ادويه اي، مصارف دارويي نيز دارد، اشتهاآور بوده و هضم غذا را آسان مي كند. اسانس موجود در آن بر روي اعصاب اثر آرام بخش دارد و در رفع بي خوابيهايي كه منشأ عصبي دارد، مؤثر است.

 

روي انتهاي اعصاب نايژه ها و نايژكها اثر مي كند و در نتيجه در معالجه برونشيتهاي مزمن و ناراحتيهاي سينه نقش دارد. در هندوستان از آن براي ناراحتيهاي كليه و كبد و مثانه و همچنين مداواي وبا استفاده مي شود.

به صورت استعمال خارجي در بيماريهاي پوستي مثل زرد زخم كاربرد دارد و استفاده از تنتور آن مرسوم است.

 

در طب عاميانه براي اختلالات خوني، ضربان قلب، سرماخوردگيها، ترس، تب، هيستري، آبله، افسردگي، شوك، اسپاسم و ناراحتيهاي پوستي به كار مي رود. مايوا كاهش سطح بيلي روبين خون به وسيله زعفران را گزارش كرده است.

 

 كاهش تري گليسريد سرم با مصرف كروسين و كروستين توسط گانير و جونز گزارش شده است. در مورد اثرات ضدسرطاني زعفران نيز گزارشهاي متعددي در سالهاي اخير منتشر شده است.

 آگهي


 

 

 

مصارف غذايي و صنعتي
زعفران به جهت طعم، بو و رنگ زرد خاصي كه دارد به وفور در غذاها و به ويژه همراه با برنج، صنايع شيريني سازي، داروسازي و صنايع ديگر به مصرف مي رسد.

 

 

 

تركيبات
مهمترين تركيبات موجود در زعفران شامل تركيبات زردرنگ كه به خوبي در آب محلول اند (مشتقات كروستين)، تركيبات تلخ از جمله پيكروكروسين كه به ويژه مقوي معده مي باشند، مواد معطر (اسانس) كه مهمترين تركيب آن سافرانال مي باشد كه گاهي تا 1 درصد زعفران را تشكيل مي دهد، روغن ثابت به ميزان حداكثر 10 درصد، رطوبت حدود 13-10 درصد و تركيبات معدني حدود 5 درصد مي باشد.

 

كلاله سه شاخه گل زعفران مهمترين بخش تجاري آن است. اين بخش از گل حاوي مواد چرب، املاح معدني و موسيلاژ است. بوي زعفران به علت وجود اسانس بي رنگ ترپن دار و يك تركيب اكسيژن دار همراه با سينئول مي باشد.

 

 طعم زعفران مربوط هتروزيد تلخ پيكروكروسين و پيكروكروزينوزيد است كه در آب و الكل محلول بوده، ولي در كلروفرم كم حل مي شود و ذرات متبلور آن در گرماي 154 درجه سانتيگراد ذوب مي شود. ماده رنگين زعفران مربوط به وجود ماده اي به نام كروسين است كه از هيدروليز آن گلوكز و كروستين به فرمول "C20H24O4" است.

 

 

 

روش نگهداري
زعفران به ويژه بعد از آسياب شدن بايد دور از نور و رطوبت و در جام شيشه اي نگهداري شود، زيرا با توجه به اين كه اسانس (مواد معطر) زعفران قابل تبخير شدن است، در صورت نگهداري نامناسب، به مرور زمان اسانس آن تبخير شده و از اثرات دارويي و طعم و مزه آن كاسته مي شود و مرغوبيت آن از دست مي رود.

 

 

 

تقلب
چون زعفران بسيار گران قيمت مي باشد، از قديم سوداگران حقه باز در آن دستكاري مي كردند و مجازات تقلب در زعفران گاهي حكم اعدام داشته است. مهمترين تقلبي كه به عنوان زعفران صورت مي گيرد گل رنگ مي باشد كه شباهتي به زعفران دارد و مي تواند ايجاد رنگ زرد كند.

گاهي براي اضافه شدن وزن به آن روغن يا آب نبات و عسل اسپري مي كنند. زعفران را هرگز به صورت پودر نخريد. بهترين نوع زعفران، زعفراني است كه به آن دختر پيچ مي گويند، يعني صددرصد طبيعي است و سرريشه دست نخورده است، مانند رشته اي نخ قرمز كه پايين آن سفيد و نيمه بالاي آن قرمز است.

 

 اگر زعفران سرريشه (دختر پيچ) نخريده ايد، مطمئن شويد كه تقلبي نباشند. دو روش ساده پيدا كردن تقلب آن به شرح زير است:
1- به چند ميلي گرم پودر زعفران، دو يا سه قطره اسيد سولفوريك غليظ در يك شيشه اضافه كنيد.

در اين صورت زعفران ابتدا به رنگ قرمز مايل به قهوه اي و پس از مدت كمي به رنگ قرمز مايل به بنفش مبدل مي شود.

 

2- از روي عطر و بو مي توان به تقلبي بودن پي برد. مقدار كمي از آن را در يك ليوان شيشه اي تميز با آب گرم بريزيد، از بيرون ليوان رنگ آن را ببينيد و طعم و عطر آن را بچشيد. به راحتي مي توان ميزان خالص بودن آن را فهميد. روي آب نبايد چربي و يا مواد زايد باشد و طعم نيز نبايد شيرين و يا شور باشد، بلكه كمي تلخ مزه باشد. البته اين به كمي تجربه نياز دارد ولي به راحتي مي توان تقلب در زعفران را شناسايي نمود.
گفتني است كه مصرف زياد زعفران نيز مانند مصرف زياد هر داروي ديگري خطرناك است. براي تهيه 500 گرم زعفران 000/70 گل زعفران بايد پر شده و سرريشه آن از برگهاي بنفش جدا شوند. 25 كيلو سرريشه قرمز تازه بعد از خشك شدن به 5 كيلو كاهش مي يابد.
.

ارسال اين صفحه به دوستان      صفحه چاپي
 

 اخبار پزشکی عمومی
   افزودنی های موجود در غذاهای آماده ، ناراحتی معده را به دنبال دارند
   كودكان باهوش‌تر در آينده گياهخوار مي شوند
   مصرف زرشک براي کبد مفيد است
   زياده‌روي در خوردن شكلات ممنوع
   دانه «خار مريم» در پيشگيري از افسردگي پيشگيري موثر است
   نقش پر اهمیت برنج در سلامت قلب و جلوگیری از حمله های قلبی
   عصاره موسير داراي اثرات ضد قارچي است
   هشدار درباره زیتون سیاه
   مصرف سیر کهنه می تواند به کاهش فشار خون بالا کمک کند
   مصرف چاي بعد از 50 سالگي خطر آرتروز در زنان را افزايش مي‌دهد
   خبرهای بيشتر

اعلانات مدير سايت

 
 آگهي

 
اخبار کوتاه
 
ارسال مقالات
ايران سلامت را صفحه خانگي خود کنيد
ایران سلامت را جز علايق خود بدانيد
تبليغات در سايت
خدمات وب در ايران سلامت

  صفحه نخست | انجمن هاي بحث و گفتگو | تلكس خبري | مقالات | اطلاعات دارويي

  ارتباط با ما | راهنما | وبلاگ مديريت | درباره مدير سايت

Copyright 1383-4 iransalamat.com , All rights reserved
استفاده از مطالب ، فقط با ذکر کامل منبع سايت مجاز مي باشد.
هرگونه تقليد و برداشت از طرح و قالب اين سايت ممنوع است و پيگرد قانونی دارد
 آگهي