پایگاه جامع اطلاع رسانی پزشکی ایران سلامت
بخش های عمومی

 آگهي
-->

  صفحه نخست | انجمن هاي بحث و گفتگو | تلكس خبري | مقالات | اطلاعات دارويي

  ارتباط با ما | راهنما | وبلاگ مديريت | درباره مدير سايت

     
 

پايگاه های سلامت

 سلامت قلب و عروق
 روانشناسی و سلامت روان
 فشارخون بالا
 دیابت
 بیماریهای دستگاه گوارش
 التهاب مفصل
 سلامت استخوان
 کمردرد
 چربی بالای خون
 آسم و آلرژی
 سرطان پستان
 بارداری و تنظیم خانواده
 ناتوانی جنسی
 تشنج و صرع
 چاقی لاغری
 تغذیه سالم
 طب ورزشی
 سرطان
 پوست و زیبائی
 اعتیاد-دخانیات-الکل
 حاملگی های ناموفق- ناباروری
 سلامت جنسی
 سلامت زنان
 کودکان- والدین
 سلامت مردان
 درمانگاه
 طب مکمل
 
 آگهي
خوراكي هاي ضد پاركينسون
مولف : ----
منبع : ----
نام ناظر : ----
1386/12/09
ارسال اين صفحه به دوستان      صفحه چاپي

سارا حسنلو

 

تا به حال با بيماران مبتلا به پاركينسون برخورد كرده ايد؟ تا چه اندازه با آن آشنايي داريد؟ به نظر شما اين بيماري بر اثر اختلال در كدام ناحيه از بدن و در چه سني ظاهر مي‌شود؟ آيا مي‌دانيد چرا اين بيماري را با اين نام مي‌خوانند؟ زيرا براي اولين بار يك فيزيولوژيست انگليسي به نام جيمز پاركينسون اين بيماري را در حدود دو قرن پيش- باورتان مي‌شود، دو قرن پيش- شناسايي كرد و به اين ترتيب آن را با نام خود به ثبت رساند.

 

 

 

در كل، بهتر است بدانيد كه اين بيماري يك اختلال عصبي - عضلاني است كه اغلب بر اثر تحليل رفتن سلول‌هاي مغزي كه مسووليت توليد نوعي انتقال دهنده عصبي به نام دوپامين را بر عهده دارند، ايجاد مي‌شود. جالب است بدانيد كه اين تركيب در بدن به كنترل حركت كمك مي‌كند. اين بيماري اغلب در سنين بالا ديده مي‌شود، به خصوص در سن 60 سالگي و متأسفانه در مردان بيشتر از زنان شيوع دارد.

 

حتماً از خودتان مي‌پرسيد كه علامت‌هاي اين بيماري چيست؟

 

 بايد در جوابتان بگوييم كه در اكثر موارد نوعي لرزش به خصوص در دستان و انگشتان ديده مي‌شود.

سفتي در عضلات و اختلال در جويدن و بلع غذا يكي ديگر از مشكلات مبتلايان به اين بيماري است.

 

اما خبر خوش ما آن است كه به كمك تغيير در شيوه غذا خوردن و بهبود و اصلاح آن مي‌توان به درمان و كاهش شدت اين بيماري كمك كرد؟ مي‌پرسيد چه‌طور؟ بهتر است ادامه همين مقاله را دنبال كنيد.

 

 

 

گوشت كمتر بخور

 

حتماً به خاطر داشته باشيد كه يكي از نخستين توصيه‌هايي كه اغلب به اين بيماران مي‌شود آن است كه تا جايي كه مي‌توانند مصرف منابع غذايي پروتئين دار را در رژيم غذايي روزانه شان كم كنند. مطالعات نشان داده است كه اين ماده مغذي مي‌تواند در جذب داروي اصلي درمان اين بيماري يعني لوودوپا تداخل ايجاد كرده و مانع جذب آن شود. به اين دليل است كه توصيه مي‌شود، دريافت روزانه اين ماده مغذي در سه وعده غذايي تقسيم شود يعني در صبحانه، ناهار و شام.

 

همان‌طور كه گفتيم، پروتئين اثر دارويي لوودوپا را كاهش مي‌دهد. به اين دليل بهتر است مواد غذايي پروتئين دار در طول روز محدود شده و بهتر است كه در وعده شام و يا حتي ميان وعده پيش از خواب بيشتر مصرف شود تا به اين ترتيب در جذب اين دارو اختلالي به وجود نيايد. به علاوه، توصيه مي‌شود كه در اين وعده‌ها از مواد غذايي كه پروتئين با كيفيت بالا دارند مانند، تخم مرغ (سفيده آن) و شير بيشتر استفاده شود.

 

جالب است بدانيد كه مطالعات نشان داده اند، محدود كردن مصرف اين ماده مغذي در طول روز تا حد زيادي موجب بهبود اعمال حركتي بيمار مي‌شود.


 

 

 

ويتامين‌هاي مهربان

 

يكي ديگر از نكاتي كه بهتر است در تغيير عادت‌هاي غذايي اين بيماران به آن توجه شود، نوع ويتاميني است كه آنها دريافت مي‌كنند. به اين ترتيب كه وجود برخي از ويتامين‌ها در بهبود اين بيماري نقش اساسي دارند و از طرف ديگر برخي از آنها اثر داروهايي كه براي درمان استفاده مي‌شوند را از بين مي‌برند. حتماً مي‌پرسيد كدام ويتامين‌ها؟

 

بايد در جوابتان بگوييم، ويتامين 6B يا همان پيريدوكسين موجب مختل شدن اثرات دارويي لوودوپاي معروف مي‌شود، به اين ترتيب كه آنزيمي‌كه براي توليد لوودوپا به دوپامين نيازمند است، به اين ويتامين نيز نياز دارد اما اگر اين ويتامين در مقادير زيادي وارد بدن شود ممكن است متابوليسم اين دارو را به خصوص در سيستم اعصاب مركزي يعني جايي كه فعاليت‌هاي درماني در آن نواحي رخ مي‌دهد، مختل كند و به اين ترتيب سير بهبودي به تأخير بيفتد.

 

به اين دليل است كه توصيه مي‌شود از منابع غذايي اين ماده مغذي در دوره درمان كمتر استفاده شود. آيا منابع اين ماده مغذي را مي‌شناسيد؟

 

جالب است بدانيد كه نخود و لوبيا، ماهي تن، جوانه گندم و سبوس آن از منابع غني اين ويتامين هستند و به خاطر داشته باشيد كه نبايد در خوردن آنها زياده روي كنيد.

 آگهي


 

 اما فكر مي‌كنيد كه كدام يك از ويتامين‌ها در طول درمان بايد بيشتر مصرف شوند؟ تحقيقات در سال‌هاي اخير نشان داده اند، منابع غذايي ويتامين‌هاي 12B و C در طول درمان بايد بيشتر به مصرف برسند. شما وقتي از مواد غذايي با پروتئين‌هاي با كيفيت استفاده مي‌كنيد (البته به همان ميزان پروتئين محدود شده)، مانند  سفيده تخم مرغ و يا سينه مرغ ، ويتامين 12B نيز به ميزان كافي وارد بدنتان مي‌شود. مي‌توانيد از ميوه‌هايي نظير كيوي و انواع مركبات نيز به عنوان يك ميان وعده يا به همراه غذايتان نيز استفاده كنيد تا ويتامين C نيز به حد كفايت وارد بدنتان شود و به اين ترتيب سير درمان با سرعت بيشتري طي شود.

 

 

 

آب يك ضرورت

 

آب در اين بيماري از اهميت خاصي برخوردار است، زيرا داروي‌هاي ضد پاركينسون خشكي دهان و يبوست ايجاد مي‌كنند. به اين دليل نوشيدن آب در طول روز براي اين بيماران بسيار حياتي بوده و توصيه مي‌شود كه اين بيماران حداقل 8  تا 10 ليوان آب در روز بنوشند تا كم آبي در آنها بروز نكند زيرا آنها به دليل سفتي عضلات در جويدن و بلعيدن به اندازه كافي مشكل دارند و اگر اين مشكل با كم آبي همراه شود، بيماران را به شدت آزار خواهد داد.

 

در ضمن، براي جلوگيري از كم آبي، استفاده از آب ميوه و سبزي‌ها، حتي ميوه‌هاي پوره شده و ساير مايعات نيز مي‌تواند در كامل كردن 8 ليوان آبي كه قبلاً از آن ياد كرديم، به بيمار كمك كند و مي‌توانيد آنها را نيز به حساب آوريد.

 

اين غذاهاي نرم

 

همان طور كه گفتيم، اختلال عضلات يكي از نشانه‌هاي اين بيماري است و به اين دليل، اين بيماران با مشكل در جويدن و بلعيدن غذا رو به رو هستند. توصيه مي‌شود غذاهايي كه براي اين بيماران تهيه مي‌شود، نرم باشند و به شكل پوره شده در اختيارشان قرار گيرند.

 

به علاوه، چون اين بيماران اغلب از يبوست رنج مي‌برند، بهتر است از غلات كامل و نان‌هايي كه از گندم كامل تهيه شده اند، استفاده كنند البته به شكل پوره شده و نرم.

به علاوه، مصرف آلو و انجير تازه و يا خيس خورده نيز مي‌تواند به تحريك روده‌هاي اين بيماران كمك كرده و آنها را از عوارض يبوست نجات بدهد. حتي برنج كته شده به دليل كالري بالايي كه دارد مي‌تواند در وعده‌هاي غذايي اصلي يك منبع انرژي مناسب باشد زيرا اغلب در اين بيماران كمبود وزن و دريافت انرژي ديده مي‌شود. اين بيماران به خاطر نوع بيماري و اختلال در غذا خوردني كه با آن دست به گريبان هستند، ترجيح مي‌دهند كمتر غذا بخورند و به اين ترتيب كم كم وزن خود را از دست مي‌دهند.

 

ديديد كه تغيير در برنامه غذايي روزانه حتي در بيماران مبتلا به پاركينسون نيز مي‌تواند سودمند باشد، پس هميشه اميدوار باشيد.‌

 

 

 

فوايد اسيد فوليك

 

يكي ديگر از ويتامين‌هاي مفيدي كه به اين بيماران مي‌تواند كمك فراواني كند، همين اسيد فوليك خودمان است كه در دسته ويتامين‌هاي گروه B جاي مي‌گيرد.

جالب است بدانيد كه  بررسي‌هاي انجام شده روي موش‌ها نشان مي‌دهد، كمبود اسيد فوليك ممكن است استعداد مغز را براي ابتلا به بيماري پاركينسون افزايش دهد.

 

محققان در اين مطالعه، يك گروه از موش‌ها را تحت رژيم حاوي اسيد فوليك قرار دادند، در حالي كه گروه دوم با رژيم غذايي فاقد اين ويتامين تغذيه شده‌اند.

 

آنها دريافته‌اند، در موش‌هاي دريافت كننده مقادير كم اسيد فوليك، ‌سطح هموسيتئين مغز و خون افزايش يافته است كه اين سطح بالاي هموسيستئين در مغز باعث تخريب عملكرد برخي سلول‌هاي عصبي مي‌شود.

 

بر پايه اين بررسي ثابت شده است كه مصرف مقاديركافي اسيدفوليك مي‌تواند مغز افراد سالخورده را در برابر پاركينسون و ساير بيماري‌هاي عصبي محافظت كند. به اين دليل است كه توصيه مي‌شود از منابع غذايي اين ويتامين به خصوص در سنين بالا بيشتر استفاده شود.

 

آيا مي‌دانيد منابع غذايي اين ماده مغذي كدامند؟ هميشه به خاطر داشته باشيد كه ميوه و سبزي‌هاي برگ سبز از منابع غني اين ويتامين هستند كه خوردن‌شان براي اين بيماران نيز مفيد است.

 

حتي ديده شده كه خوردن اين گروه از مواد غذايي، كم اشتهايي ناشي از داروهايي كه براي درمان تجويز مي‌شود را نيز كمتر مي‌كنند.
.

ارسال اين صفحه به دوستان      صفحه چاپي
 

 اخبار پزشکی عمومی
   افزودنی های موجود در غذاهای آماده ، ناراحتی معده را به دنبال دارند
   كودكان باهوش‌تر در آينده گياهخوار مي شوند
   مصرف زرشک براي کبد مفيد است
   زياده‌روي در خوردن شكلات ممنوع
   دانه «خار مريم» در پيشگيري از افسردگي پيشگيري موثر است
   نقش پر اهمیت برنج در سلامت قلب و جلوگیری از حمله های قلبی
   عصاره موسير داراي اثرات ضد قارچي است
   هشدار درباره زیتون سیاه
   مصرف سیر کهنه می تواند به کاهش فشار خون بالا کمک کند
   مصرف چاي بعد از 50 سالگي خطر آرتروز در زنان را افزايش مي‌دهد
   خبرهای بيشتر

اعلانات مدير سايت

 
 آگهي

 
اخبار کوتاه
 
ارسال مقالات
ايران سلامت را صفحه خانگي خود کنيد
ایران سلامت را جز علايق خود بدانيد
تبليغات در سايت
خدمات وب در ايران سلامت

  صفحه نخست | انجمن هاي بحث و گفتگو | تلكس خبري | مقالات | اطلاعات دارويي

  ارتباط با ما | راهنما | وبلاگ مديريت | درباره مدير سايت

Copyright 1383-4 iransalamat.com , All rights reserved
استفاده از مطالب ، فقط با ذکر کامل منبع سايت مجاز مي باشد.
هرگونه تقليد و برداشت از طرح و قالب اين سايت ممنوع است و پيگرد قانونی دارد
 آگهي