PDA

مشاهده نسخه کامل : آميزش در قاعدگي و مصرف ال-دي

naghme.g
04-Oct-2006, 13:13
سلام
كوتاهترين ماه جنسي من بعد از ازدواج 25 روز و طولانيترين ماه 33 روز بوده. عادات ماهيانه من بين 3 تا 5 روز متغيره و براي كنترل بارداري از كاندوم استفاده ميكنيم.
اگر در روز سوم (قاعدگي) آميزش بدون استفاده از كاندوم داشته باشيم آيا احتمال بارداري وجود داره و اگر اينطور هست مصرف ال-دي از روز پنجم ميتونه از بارداري حاصل از اين رابطه ممانعت كنه؟؟؟

toraj56
04-Oct-2006, 14:24
نزديكي در روز سوم قاعدگي بدون كاندوم براي مرد ريسك زيادي داره از جهت عفوني شدن آلت تناسلي .
تا جايي كه من مي دونم هم احتمال بارداري در دوران قاعدگي هم هست.

قرص ال دي در روز 5 اگر شما در روز 3 باشيد فايده اي نداره.

naghme.g
04-Oct-2006, 15:35
سلام
متشكرم
براي جلوگيري از عفونت بعد از آميزش تمهيداتي را ديديم و با اين قسمتش مشكلي ندارم... در مورد بارداري... يعني هيچ راهي نيست؟؟؟ بايد صبر كنم تا دو هفته ديگه كه تست بدم؟؟؟
خيلي نگران شدم :(
دو تا پرسش مشابه در همين انجمن پيدا كردم كه در پاسخشون احتمال بارداري تكذيب شده بود... از پزشك هاي انجمن تقاضاي پاسخ دارم

دکتر نادر
04-Oct-2006, 18:58
سلام
كوتاهترين ماه جنسي من بعد از ازدواج 25 روز و طولانيترين ماه 33 روز بوده. عادات ماهيانه من بين 3 تا 5 روز متغيره و براي كنترل بارداري از كاندوم استفاده ميكنيم.
اگر در روز سوم (قاعدگي) آميزش بدون استفاده از كاندوم داشته باشيم آيا احتمال بارداري وجود داره و اگر اينطور هست مصرف ال-دي از روز پنجم ميتونه از بارداري حاصل از اين رابطه ممانعت كنه؟؟؟

اگه خانمی زمان پریود هاش ثابت بود... مثلا همیشه 28 روزه بود...یا مثلا همیشه 32 بود... زمان تخمک گذاری همیشه و در همه حال 14 روز قبل اولین روز پریود می بود... اما در خانم هائی که پریود نامنظم ندارن... اما بین 21 روز تا 35 روز متغیر هستند... باید به این ترتیب زمان تخمک گذاری رو حساب کنیم:

در روش تقويمي ، خانمها مي توانند از سوابق قاعدگي هاي قبلي خود به عنوان يک راهنما استفاده نمايند. در اين روش هر خانمي مي تواند ميانگين روزها را در سيکل قاعدگي خود حساب نموده و زمانهاي باروري آينده خود را تخمين بزند.شروع به نوشتن دوره هاي قاعدگي خود به مدت 8 تا 12 ماه نماييد . اولين روز قاعدگي (اولين روز خونريزي) را بعنوان "روز يک" دوره قاعده گي در نظر بگيريد.کوتاهترين و بلند ترين چرخه قاعدگي را در نظر بگيريد . عدد 18 را از کوتاهترين چرخه قاعدگي خود کم نماييد و آن را بعنوان اولين روز باروري يادداشت نماييد . عدد 11 را از بلند ترين چرخه قاعدگي کم نموده و آن را بعنوان آخرين روز بارداري در نظر بگيريد.
مثال: تعداد روزهاي بين "روز يک" يک چرخه قاعدگي تا "روز يک" چرخه قاعدگي بعدي در يک خانم عبارتند از :
فروردين 29 روز- ازديبهشت 26 روز(کوتاه ترين چرخه)- خرداد 30 روز – تير 31 روز(بلند ترين چرخه )- مرداد 30 روز
در اين مثال مي بينيم که کوتاهترين چرخه قاعدگي در اين خانم 26 روز و بلند ترين آن ، 31 روز مي باشد . عدد 18 را از26 کم مي کنيم تا اولين روز باروري بدست آيد (روزهشت) . عدد 11 را هم از 31 کم مي کنيم تا آخرين روز باروري بدست آيد ( روز بيست) . بنابراين در اين خانم روزهاي 8 تا 20 هر چرخه قاعدگي روزهاي باروري هستند يعني احتمال حاملگي در اين روزها زياد مي باشد و بايد در اين روزها يا از مقاربت خود داري نمايد و يا اينکه از ساير روشهاي جلوگيري از بارداري (مثل کاندوم) استفاده نمايد.

در مورد شما اگه طبق اون فرمول عمل کنید متوجه می شوید که روز های بین 7 تا 22 بیشترین احتمال بارداری وجود داره... حالا هر چه از روز 7 و از روز 22 فاصله داشته باشیم .. احتمال باروری کمتر میشود...

مصرف قرص جلوگیری تا حد زیادی 98% می تونه جلوی حاملگی های ناخواسته رو بگیره