پایگاه جامع اطلاع رسانی پزشکی ایران سلامت
بخش های عمومی

 آگهي
-->

  صفحه نخست | انجمن هاي بحث و گفتگو | تلكس خبري | مقالات | اطلاعات دارويي

  ارتباط با ما | راهنما | وبلاگ مديريت | درباره مدير سايت

     
 

پايگاه های سلامت

 سلامت قلب و عروق
 روانشناسی و سلامت روان
 فشارخون بالا
 دیابت
 بیماریهای دستگاه گوارش
 التهاب مفصل
 سلامت استخوان
 کمردرد
 چربی بالای خون
 آسم و آلرژی
 سرطان پستان
 بارداری و تنظیم خانواده
 ناتوانی جنسی
 تشنج و صرع
 چاقی لاغری
 تغذیه سالم
 طب ورزشی
 سرطان
 پوست و زیبائی
 اعتیاد-دخانیات-الکل
 حاملگی های ناموفق- ناباروری
 سلامت جنسی
 سلامت زنان
 کودکان- والدین
 سلامت مردان
 درمانگاه
 طب مکمل
 
 آگهي
بخور نخورهاي سرطاني
مولف : ----
منبع : ----
نام ناظر : ----
1386/02/16
ارسال اين صفحه به دوستان      صفحه چاپي

سارا حسنلو
سازمان جهاني بهداشت افزايش تعداد مبتلا‌يان به انواع سرطان در سال 2005 را اعلا‌م كرد. بر اين اساس، 7/6 ميليون نفر بر اثر سرطان جان خود را از دست داده‌اند. اين در حالي است كه اگر برنامه‌ريزي دقيقي جهت پيشگيري از اين بيماري طراحي نشود، آمار مرگ و مير به 8/4 ميليون نفر نيز خواهد رسيد.
خوردن ميوه و سبزيجات تازه، غذاهاي كم‌چرب، تناسب اندام، ورزش، سيگار نكشيدن و عدم حضور در هواي آلوده از اساسيترين اقداماتي هستند كه جامعه علمي جهت پيشگيري از ابتلا به انواع چهره‌هاي اين بيماري به ما توصيه مي‌كند. با تمام اين تفاصيل، 70 درصد از مرگ و ميرهاي ناشي از سرطان در كشورهاي در حالا توسعه‌اي رخ مي‌دهد كه با محدوديت امكانات پيشگيري، تشخيصي و درماني مواجهند.


 

سرطان وارد مي‌شود
خيلي‌ها با يك كاهش وزن ساده به بيماري خود پي مي‌برند و خيلي‌ها هم ممكن است كوچك‌ترين تغييري در وزنشان ديده نشود، اما به اين بيماري مبتلا باشند. پس مي‌بينيد كه اين بيماري مرموز هر بار با رنگ و لعاب جديدي خود را نشان مي‌دهد. با وجود تمامي اين موارد، همواره تغييرات خاصي در بيماران بروز مي‌كند كه بر وضعيت تغذيه شان اثرگذار است.
متابوليسم تومور عامل بروز بي‌اشتهايي در اين بيماران است. در سرطان‌هاي كبد، معده و پانكراس اين عارضه از شايع‌ترين نشانه‌ها است. علاوه بر بي‌اشتهايي، كاهش وزن نيز به دليل نياز بالاي بدن به انرژي و پروتئين در مبتلايان به اين بيماري ديده مي‌شود. سرطان به دليل مصرف داروهاي خاص و راديوتراپي موجب تغيير حس چشايي نيز مي‌شود كه با كاهش ميل افراد به غذا خوردن نمايان مي‌شود. در برخي از سرطان‌ها بروز انسداد روده، اسهال، استفراغ يا نارسايي كبد، تغيير مايعات و الكتروليت هاي بدن ديده مي‌شود. به علاوه، در مراحل پيشرفته سرطان، سنتز پروتئين و آلبومين نيز در بدن كاهش مي يابد و نقص در كبد و كليه‌ها اين مشكلات را چند برابر مي‌كند.

 

درياب مكمل را
بيشتر مواقع براي اين بيماران مكمل املاحي نظير كلسيم، آهن و روي تجويز مي شود. از آنجايي كه بر اثر شيمي درماني و راديوتراپي، عدم تحمل به لاكتوز ايجاد مي‌شود و اين بيماران نمي‌توانند از فرآورده‌هاي لبني استفاده كنند، مصرف مكمل كلسيم توصيه مي‌شود.

اكثر اين بيماران دچار كم‌خوني فقر آهن هستند و حتي خونريزي‌هاي مكرر در آنها اين عارضه را تشديد مي‌كند. در رژيم غذايي اين بيماران مهم ترين مواد مغذي كه دريافت بالايشان بسيار كمك‌كننده است، موادغذايي هستند كه سرشار از پروتئين، روي و ويتامين ( Cجهت تقويت سيستم ايمني) باشند. به علاوه، در افرادي كه شيمي درماني مي‌شوند، نوشيدن مايعات حداقل‌‌2 تا 3 ليترالزامي است. البته نبايد فراموش كرد كه مصرف اين مكمل‌ها بدون تجويز پزشك معالج بي‌معني بوده و بايد با مشورت كامل دريافت شوند.

 

سرطان‌ها و درمان‌ها
براي درمان سرطان روش هاي درماني گوناگوني وجود دارد كه يكي از كاربردي‌ترين آنها شيمي ‌درماني است.

 آگهي

اين روش درمان عبارت است از استفاده از داروهاي ضد سرطان كه ضمن از بين بردن سلول‌هاي سرطاني، سلول‌هاي بدن را نيز تخريب مي‌كند و عوارضي چون، اسهال، استفراغ و كاهش فعاليت سيستم دفاعي را به همراه دارد. راديوتراپي نيز بعد از شيمي‌درماني از پرمصرف‌ترين روش‌هاي درماني سرطان است و بسته به آنكه كدام ناحيه مورد درمان قرار گيرد، مشكلات گوناگوني رادرپي دارد كه براي كاهش شدت هر يك از آنها اقدامات تغذيه‌اي خاصي توصيه مي‌شود. به طور مثال، اگر ناحيه سر و گردن باشد، راديوتراپي موجب گلودرد، خشكي دهان و تغيير حس چشايي مي‌شود اما اگر در ناحيه شكم باشد، مي‌تواند با تحريك معده و روده، اسهال، استفراغ، كاهش قدرت سيستم دفاعي و بي‌اشتهايي همراه شود. البته براي همه اين عوارض، نكاتي وجود دارد كه با رعايتشان مي‌توان تا حدودي از شدت اين عوارض كاست.

 

كم حجم اما پر كالري
بي‌ اشتهايي از شايع‌ترين مشكلاتي ا ست كه اين بيماران با آن رو به رو هستند. براي كاهش شدت آن مي‌توان حجم وعده‌هاي غذا را كاهش داد و تعداد آنها را افزود. در اين افراد غذا بايد مطابق ذائقه بيمار تهيه شود و هنگامي برايشان آورده شود كه اشتهاي بيشتري دارند. گاهي اين بيماران از حالت تهوع رنج مي‌برند كه در اين مواقع توصيه مي‌شود بيشتر از غذاهاي نرم و گاهي خشك استفاده كنند. مايعات بين وعده‌هاي غذايي نوشيده شود و هرگز از غذاهاي چرب، پرادويه و تند ميل نكنند. به علاوه غذاهايي كه خيلي شيرين هستند، تهوع را تشديد مي‌كنند از اين رو نبايد از اين غذاها استفاده كرد. در مراحل شديد نيز بهتر است از غذاهاي سبك نشاسته‌اي استفاده شود نظير نان و بيسكويت.

درضمن تهويه اتاقي كه بيمار در آن است از اهميت بالايي برخوردار است، از اين رو بايد تهويه كاملاً مطبوعي در محلي كه بيمار غذا مي‌خورد وجود داشته باشد.

 

توصيه‌هاي آخر
گاهي روش‌هاي درماني موجب بروز زخم دهان مي‌شوند كه در اين صورت افراد بايد از غذاهاي مايع و يا پوره شده بخورند. اين بيماران نبايد از غذاهاي خيلي گرم، خيلي سرد، فيبري، خشك و يا اسيدي استفاده كنند و در هنگام نوشيدن مايعات بايد از ني استفاده كنند. در افرادي كه با مشكل خشكي دهان رو به رو هستند نيز، توصيه مي‌شود كه از خوردن غذاهاي خشك، شور، ترش و پرادويه خودداري كنند. استفاده از آبنبات‌هاي كوچك و يا يك تكه يخ به مدت طولاني ترشح بزاق را افزايش مي‌دهد و همين اقدام ساده مي‌تواند به آنها در كاهش شدت مشكلشان كمك كند.


در برخي از بيماران التهاب مري ديده مي‌شود كه بهتر است در اين مواقع از غذاهايي كه خيلي گرم يا خيلي سرد هستند به هيچ عنوان استفاده نشود. در ضمن غذاهاي اسيدي نيز اين عارضه را تشديد مي‌كنند؛ پس بايد كمتر از آنها استفاده كرد. برخي از بيماران با خوردن مقدار بسيار كمي از غذا احساس سيري مي‌كنند كه براي آنها بايد بيشتر غذاها به شكل سرد سرو شود زيرا اين غذا ها سريع تر از معده تخليه شده و فرد ديرتر احساس سيري مي‌كند. به علاوه به آنها نبايد غذاهاي پرچرب و يا نوشابه گازدار داد.
همان طور كه گفته شد برخي از بيماران بر اثر شيمي‌درماني دچار تغيير حس چشايي مي شوند، براي كاهش شدت آن بهتر است درجه حرارت غذا متعادل با درجه حرارت محيط باشد و دهان مرتب شستشو شود. به علاوه مصرف بالاي مايعات نيز براي كاهش شدت اين عارضه بسيار مفيد است. بيماران سرطاني اغلب احساس خستگي مي‌كنند از اين رو، به اين افراد توصيه مي‌شود از غذاهايي كه جويدن زيادي نياز دارند، استفاده كنند.
در ضمن، قبل از غذا خوردن بيمار بايد كاملاً استراحت كرده باشد و از وعده‌هايي استفاده كند كه مغذي‌تر بوده اما كم حجم‌ترند. اين بيماران به ميوه‌، سبزي‌ها و فرآورده هاي لبني تحمل بيشتري نشان مي‌دهند، به اين دليل بهتر است كه در برنامه غذاييشان اين مواد غذايي بيشترين سهم را داشته باشند. ‌‌‌
 
.

ارسال اين صفحه به دوستان      صفحه چاپي
 

 اخبار پزشکی عمومی
   افزودنی های موجود در غذاهای آماده ، ناراحتی معده را به دنبال دارند
   كودكان باهوش‌تر در آينده گياهخوار مي شوند
   مصرف زرشک براي کبد مفيد است
   زياده‌روي در خوردن شكلات ممنوع
   دانه «خار مريم» در پيشگيري از افسردگي پيشگيري موثر است
   نقش پر اهمیت برنج در سلامت قلب و جلوگیری از حمله های قلبی
   عصاره موسير داراي اثرات ضد قارچي است
   هشدار درباره زیتون سیاه
   مصرف سیر کهنه می تواند به کاهش فشار خون بالا کمک کند
   مصرف چاي بعد از 50 سالگي خطر آرتروز در زنان را افزايش مي‌دهد
   خبرهای بيشتر

اعلانات مدير سايت

 
 آگهي

 
اخبار کوتاه
 
ارسال مقالات
ايران سلامت را صفحه خانگي خود کنيد
ایران سلامت را جز علايق خود بدانيد
تبليغات در سايت
خدمات وب در ايران سلامت

  صفحه نخست | انجمن هاي بحث و گفتگو | تلكس خبري | مقالات | اطلاعات دارويي

  ارتباط با ما | راهنما | وبلاگ مديريت | درباره مدير سايت

Copyright 1383-4 iransalamat.com , All rights reserved
استفاده از مطالب ، فقط با ذکر کامل منبع سايت مجاز مي باشد.
هرگونه تقليد و برداشت از طرح و قالب اين سايت ممنوع است و پيگرد قانونی دارد
 آگهي